Szukaj

Air Max dla dziewczyny – które wybrać?

Air Maxy to nieodzowny składnik streetwearowej stylizacji również dla dziewczyn, a damskie modele tych kultowych butów idealnie dopełnią każdy look. A ponieważ na zadowolenie wpływa nie tylko wyszukana kolorystyka i design, ale także wygoda i uniwersalność butów, to Air Maxy są najlepszym wyborem. Przygotowaliśmy przegląd modeli pasujących do różnych stylizacji.

Kultowe nie bez powodu
Buty Nike Air Max powstały pod koniec lat 80’tych i były przełomem ze względu na zastosowanie nowatorskiej technologii poduszek gazowych poprawiających zarówno komfort jak i wydajność obuwia sportowego. Szybko jednak okazało się, że stały się czymś więcej niż tylko obuwiem funkcjonalnym, gdyż ze względu na unikatową i niesamowicie zróżnicowaną kolorystykę i design kolejnych serii stały się popularnym składnikiem streetwearowych stylizacji. Przez kolejne lata powstawały nowe kultowe modele, które stworzyły historię tej marki. Przygotowaliśmy opisy wybranych modeli, które naszym zdaniem świetnie nadają się do stworzenia wyjątkowego looku. Wszystkie te buty są dostępne na: https://street-sport.pl/popularne/54-nike-air-max-damskie
Air Max 90
Ten model jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych z serii Air Max. Zwarta i masywna podeszwa podkreśla grubość poduszki powietrznej. Został wprowadzony na rynek w roku 1990 i idealnie wpisuje się w klimat tej dekady. Świetnie pasuje do stylizacji zarówno wersja w klasycznej czerni lub bieli, jak i w jaskrawym, lecz bardzo wysmakowanym Racer Pink – odcieniu, którego nazwa nawiązuje do sportu, dla którego został zaprojektowany. Niesamowicie wygląda też klimatycznym i delikatnym odcieniu Violet Mist.
 
 

Nike Air Max 90 Se Mesh, Violet Mist-White

Nike Air Max 90 Mesh GS 833340-600, Racer Pink

Air Max 97
Warty uwagi jest powracający w wielkim stylu również kojarzony z latami ‘90-tymi model Air Max 97, którego charakterystyczny opływowy kształt był podobno inspirowany japońskimi pociągami wysokich prędkości. Świetnym wyborem są modele w odblaskowych odcieniach jak chociażby ten jasnoniebieski model.
Nike Air Max 97 Ultra 17 GS 917999 400, Ocean

Air Max 270
Na uwagę zasługuje też model 270, który wyróżnia się panoramiczną poduszką, która jest największa w całej serii. Wyróżnia się też tym, że jest kolorowa, co daje dodatkowy efekt i pozwala zbudować całą gradację odcieni zresztą buta, tak jak w tym niesamowitym zielonym modelu. Dodatkowym atutem jest bezszwowa cholewka, która jest wyjątkowo przewiewna i świetnie dopasowującą się do kształtu stopy.
Kultowe nie bez powodu
 
Nike Air Max 270 GS 943345-203, Zielony

 
Obrazek wyróżniający: Flickr.com