54 godziny na to, żeby zmienić branżę mody

Najnowszy trend w modzie? Nowe technologie. Na całym świecie firmy łączące te dwie branże rozwijają się coraz dynamiczniej: od rozwiązań z zakresu e-commerce, po innowacyjne materiały i techniki produkcji. Właśnie dlatego już w styczniu w Starym Browarze w Poznaniu spotkają się pasjonaci tych dwóch dziedzin. Przez 54 godziny będą pracować nad nowymi, oryginalnymi koncepcjami na własny biznes.


Wysoka dynamika rozwoju technologii i zmieniające się trendy sprawiają, że równie szybko muszą być weryfikowane pomysły biznesowe. Jeden weekend wystarczy, by sprawdzić, czy dana koncepcja ma szansę na dalszy rozwój. Startup weekendy to okazja nie tylko do poddania ocenie i sprawdzenia swojego pomysłu, ale przede wszystkim wymiany wiedzy oraz uzyskania merytorycznego wsparcia od osób, które w danej branży pracują na co dzień. Pod szyldem Global Fashion Battle odbywa się startup weekend łączący modę oraz nowe technologie. To jednak nie tylko jednorazowe działania. Global Fashion Battle to również międzynarodowy konkurs i program inkubacyjny. Zapewnia wsparcie w zakresie tworzenie startupów modowo-technologicznych, pomaga w nawiązaniu współpracy pomiędzy różnymi sektorami, a także w dotarciu do mentorów i inwestorów z całego świata. Wydarzenia inicjowane przez Global Fashion Battle odbywają się regularnie na całym świecie, między innymi w Londynie, Dubaju, Mediolanie i Nowym Jorku. Już 13-15 stycznia 2017 innowacyjne projekty będą powstawały w Poznaniu podczas Startup Weekend Global Fashion Battle Poland.

W jeden weekend uczestnicy połączą swoje siły, by stworzyć nowe koncepcje biznesów, które mogą zmienić branżę. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Starym Browarze – miejscu otwartym na nowe inicjatywy i nierozłącznie związanym z modą i innowacjami. Kogo spotkamy w Poznaniu? Nad pracami uczestników będą czuwać mentorzy ze świata mody i technologii. Wśród nich znajdą się między innymi Kasia Gola (Geek Goes Chic), Michał Szulc, Jasiek Stasz (SHOWROOM.PL), Anna Pięta (HUSH Warsaw) i Magdalena Korol (Instytut Prawa Mody). Podczas 54 godzin powstaną nowe pomysły na biznesy, a najlepszy z nich ma szansę na finałowy wyjazd do Nowego Jorku!
Impreza ma charakter zamknięty, więcej informacji tutaj