4 skuteczne sposoby poprawy humoru

Gdy dni stają się coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze, często opuszcza nas dobry humor i czujemy jak dopada nas melancholia. Jesień jednak nie musi oznaczać samotnych chwil z towarzyszącą nam chandrą! Poznajcie kilka sprawdzonych rad, w jaki sposób pogodnie przeżyć ten pochmurny czas.

160721_factory_d1_1668-copy

Uczyń dom miejscem relaksu

Nie bez powodu tak dobrze przyjęło się powiedzenie „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Podczas ciepłego lata większość czasu spędzamy na zewnątrz i zapominamy o klimacie naszych czterech kątów. Gdy zbliża się jesień – a wraz z nią chłodniejsze dni – spędzamy coraz więcej czasu w domu. Jak sprawić, by wieczory spędzone w mieszkaniu były przyjemne? Po pierwsze, znajdź sobie relaksujące zajęcie i zrób coś dla siebie – obejrzyj film, sięgnij po książę albo po prostu urządź sobie domowe SPA. Po drugie, zadbaj o porządek i odpowiednią atmosferę! Klimatyczne dekoracje takie jak np. zapachowe świeczki czy przyjemny w dotyku, puchowy dywan sprawią, że wnętrze będzie przytulne i pozwoli poczuć się naprawdę dobrze.

160722_factory_d2_3116

Poszukaj nowego „JA”

Jesień to także świetny czas na szukanie nowych pasji. Pomyśl, co zawsze chciałaś robić, a nigdy nie mogłaś znaleźć na to czasu? Może taniec towarzyski? Albo jazda konna? Zapisz się na nowe zajęcia! Dzięki temu nie tylko wypełnisz swój wolny czas, ale także nauczysz się nowych rzeczy i poznasz ciekawych ludzi, podzielających twoje pasje. Satysfakcja z nowej aktywności gwarantowana!

160722_factory_d2_1988

Odnów stare kontakty

Od zawsze wiadomo, że nie ma lepszej okazji na szczere i przyjemne spotkania, jak jesienne pogaduchy przy grzanym winie. Wykorzystaj tę pogodę i zaproś przyjaciół na grzańca w klimatycznej knajpce lub gdy masz taką możliwość – u siebie w domu. Rozmowa z drugim człowiekiem, wspólne żarty i przyjemne spędzenie czasu w gronie najbliższych zawsze poprawia humor i pomaga w leczeniu każdej chandry. Pamiętaj, że samotność i odizolowywanie się od ludzi na pewno nie pomoże, a wręcz pogłębi melancholijny nastrój!

Wymień letnią garderobę!

Krótkie spodenki i przewiewne sukienki schowaj na dno szafy. Ich widok będzie ci przypominał o gorących wakacjach, a świadomość, że następny raz założysz je dopiero za rok, z pewnością nie poprawi ci humoru. Wybierz się za to na zakupy – najlepiej z dobrą koleżanką. Nie od dziś wiadomo, że nowe ciuchy, buty czy torebka zawsze czynią nas szczęśliwszymi. Takie zakupy nie muszą się wiązać z wydawaniem dużych sum – wystarczy wiedzieć, gdzie kupować! Odwiedź outlet, gdzie ceny są dużo niższe niż w regularnych centrach handlowych, a oferta jest równie szeroka.

– Od dawna jednak powszechnie wiadomo, że zakupy to idealny sposób na poprawę humoru i najlepszy przyjaciel kobiety. Pora roku nie ma tu nic do rzeczy – jesienią zakupy robi się równie dobrze, co latem! Która z nas nie marzy o nowym, eleganckim płaszczu, który świetnie spisze się podczas pierwszych jesiennych chłodów, puchowej kurtce czy uroczych dodatkach w postaci wełnianego szalika lub rękawiczek? Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że warto wyjść z ciepłego domu i udać się na zakupy. Dobry humor gwarantowany! – przekonuje Joanna Kieryk, krakowska autorka bloga Plaamkaa.pl

Jednak wydanie zbyt dużej kwoty może przynieść odwrotny skutek, dlatego warto nauczyć się i wcielać w życie zasady smart shoppingu, czyli sprytnych zakupów. Chodzi o to, by kupować ubrania i dodatki wysokiej jakości, ale w najkorzystniejszych cenach. – Właśnie dlatego zapraszamy na zakupy do Factory Kraków, gdzie ceny są przez cały rok od 30 do 70 proc. niższe niż w regularnych centrach handlowych – zachęca Anna Kusior-Jabłońska, koordynator ds. marketingu i PR w Factory Kraków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *