4 pomysły na udany weekend za granicą

Bywają w życiu takie chwile, kiedy jesteśmy przemęczeni i jedyne, o czym marzymy, to wyruszyć gdzieś, gdzie jest ciepło, pięknie, ciepło i pięknie… albo chociaż inaczej niż tu, gdzie mieszkamy. Rzadko jednak decydujemy się, by to zrobić. A powinniśmy! Różne linie lotnicze mają w swojej ofercie promocje, które sprawiają, że świat jest na wyciągnięcie ręki.

Pomysly-na-weekend-za-granica

Warto na bieżąco śledzić, jakie propozycje mają dla swoich klientów różne linie lotnicze. Pomocne są w tym serwisy takie jak Fru.pl, gdzie możemy znaleźć zbiorcze zestawienie najlepszych w danym momencie ofert różnych przewoźników. Jeśli chcemy być na bieżąco z promocjami, jakie przygotowują dla swoich klientów np. tanie linie Germanwings, dobrze jest odwiedzać tę stronę nawet codziennie. Dobrze, a teraz – dokąd polecimy?

1. Stambuł, Turcja

Magiczne miasto w rozkroku między Europą a Azją. W pewnych częściach jeszcze wyraźnie europejskie, w innych zupełnie już orientalne – w całości okraszone nutką niesamowitości i egzotyki. Trzeba się przygotować na porządne spacerki i częstą wspinaczkę pod górę… Ale zapewniamy, naprawdę warto – późniejszy smak herbaty ze szklaneczki w kształcie tulipana w jednej z małych knajpek na Beyoglu wynagrodzi wszelkie trudy. Tanie linie lotnicze takie jak Germanwings latają też do innych tureckich miast… ale Stambuł to miejsce magiczne, które zasługuje na to, by odwiedzić je w pierwszej kolejności.

2. Mediolan, Włochy

Klasyka – weekend w Mediolanie stał się już przedmiotem licznych dowcipów o snobach. Tymczasem okazuje się, że dzisiaj Mediolan to naprawdę jedno z tańszych i bardziej osiągalnych miejsc na weekendowy wypad w Europie! Tanie linie lotnicze dowiozą nas zarówno na lotnisko Malpensa, jak i na nieco bardziej oddalone Orio Al Serio w Bergamo (ok. 30 minut od centrum Mediolanu). Pyszne włoskie lody na placu przed zjawiskową mediolańską katedrą, zdjęcie w Galerii Wiktora Emmanuela, świeżutka pizza w którejś z trattorii w bocznej uliczce? Bardzo proszę!

3. Lizbona, Portugalia

Każdy, kto był tutaj chociaż raz, uważa, że to magiczne miasto. Wiatr od oceanu, kręte, wąskie uliczki, zaczarowane brzmienie języka portugalskiego, pyszne potrawy z ryb i owoców morza… W Lizbonie nie da się nie zakochać! Warto wpaść tutaj choćby na weekend – ale trzeba mieć na uwadze, że to rozbudzi nasz apetyt na więcej Portugalii… To idealny wybór dla tych, którzy tęsknią za ciepełkiem, choć i w Lizbonie bywa czasem chłodno. Ale nie aż tak jak u nas.

4. Tel Awiw, Izrael

Nie sądziliście, że linie lotnicze zwane tanimi latają też do Izraela? Germanwings i kilku innych przewoźników chętnie Was tam zabierze. Tel Awiw to propozycja dla weekendowiczów, którym trzeba więcej niż ciepełka – możecie się tu spodziewać prawdziwych upałów i prawdziwej egzotyki! Koniecznie spróbujcie pysznych falafelów sprzedawanych na każdym kroku. Ostrzegamy – weekend może nie wystarczyć na eksplorację tego magicznego miasta… Ale czemu by nie spróbować 🙂