Szukaj

200 robotów dla szpitali w całej Europie

Duńska firma UVD Robots zdobyła zamówienie z UE na roboty wspierające walkę z Covid-19 przez ograniczenie liczby infekcji szpitalnych
fot. Blue Ocean Robotics

UVD Robots i Blue Ocean Robotics, producent autonomicznych robotów dezynfekujących wyposażonych w lampy UV-C, ogłosił dzisiaj pozyskanie zamówienia z Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii Komisji Europejskiej na dostawę 200 tego typu maszyn do szpitali zajmujących się walką z koronawirusem na terenie całej Unii Europejskiej

Oferta UVD Robots zajęła pierwsze miejsce w ocenie Komisji Europejskiej, w której pod uwagę wzięto takie czynniki jak doskonałość techniczna i dojrzałość technologii, jakość metody wdrożeniowej, jak również czas reakcji dla usług wsparcia i utrzymania oraz ogólną jakość. Obecnie roboty UVD wdrażane są w pierwszych kilkunastu krajach UE, a wkrótce dołączą do nich kolejne.

W wydanym oświadczeniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen powiedziała: „Komisja Europejska kupi 200 robotów dezynfekujących, które trafią do szpitali w całej Europie, aby pomóc w dezynfekowaniu sal chorych. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby wesprzeć szpitale i pacjentów w tych trudnych czasach. W planach mamy kolejne działania”.

„Jesteśmy podekscytowani wyborem naszych maszyn przez Komisję Europejską. Jest to chyba największe zamówienie na tego typu roboty, z jakim się spotkaliśmy – powiedział Per Juul Nielsen, dyrektor generalny UVD Robots. – Nasz robot zajął pierwsze miejsce w tej kategorii, wyznaczając globalny standard w dziedzinie autonomicznej dezynfekcji promieniowaniem UV-C. Zamówienie tej wielkości stanowi kolejny dowód na skuteczność robotów UVD”.

Roboty UVD likwidują wirusy i bakterie na powierzchniach i w powietrzu, ograniczając transmisję chorób. W ciągu 10 minut pracy na sali chorych urządzenie jest w stanie zabić 99,99% bakterii i innych mikroorganizmów.

„Pomagamy zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19, jednocześnie wzmacniając ogólną profilaktykę zakażeń szpitalnych – powiedział Claus Risager, dyrektor generalny Blue Ocean Robotics – spółki macierzystej UVD Robots. – Dzięki temu zamówieniu jeszcze bardziej pomożemy pracownikom służby zdrowia, chorym i ich rodzinom w szpitalach w tym krytycznym momencie”.

Źródło: Blue Ocean Robotics