Kolejny etap przygotowań do Silesia Bazaar cz. 2

Tak jak piszemy w magazynie drukowanym, przygotowania do Silesia Bazaar, nad którym sprawujemy patronat idą pełną parą! Niezależni projektanci i dizajnerzy od dwóch tygodni rezerwują stanowiska i planują swoje ekspozycje w hali katowickiego Spodka. Ich ubrań, butów czy dodatków nie znajdziesz w pobliskim centrum handlowym. Wystawcy już po raz drugi wychodzą na przeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą wyglądać oryginalnie.

Na pierwszej edycji wystawiało się 150 wystawców i odwiedziło ich blisko 10 tys. osób. Podczas drugiej edycji zostaną za pewne pobite kolejne rekordy, bo widać ogromne zainteresowanie wśród wystawców i odwiedzających. Jeden z organizatorów, Piotr Kalisz, tak mówi o rozpoczęciu rejestracji:

Cieszymy się, że dużo firm ponownie chce się u nas wystawić. To dla nas najlepsze potwierdzenie, że firmy doceniają nasze zaangażowanie w promowaniu niezależnej mody i dizajnu. Jesteśmy pewni, ze nasze wydarzenie kolejny raz będzie największym tego typu wydarzeniem na Śląsku”.

Warto wspomnieć, że dla firm, które ponownie wystawią się na targach lub nowych, które zapiszą się w kwietniu, przygotowano specjalne promocje.
W programie tegorocznego, czerwcowego Silesia Bazaar vol. 2, ponownie pojawi się wystawa “Dizajn jest dla Ciebie”, autorstwa absolwentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. To nie tylko okazja zobaczyć prace dyplomowane projektantów, ale i szansa, aby osobiście ich poznać. Rok temu udowodnili, że oryginalność może być cechą przedmiotów codziennego użytku, a odejście od szablonowego myślenia pozwala uatrakcyjnić szare, domowe obowiązki.
Trwają także intensywne prace nad Strefą Relaksu, gdzie, jak mówi Piotr Kalisz: odwiedzający będą mogli poczuć dizajn, siedząc na ciekawie zaprojektowanych pufach, posłuchać muzyki oraz pooglądać pokazy kolekcji naszych wystawców.
Wydarzeniami towarzyszącymi będzie after-party organizowane przez kultową, śląską firmę John Lemon, oraz strefa dla dzieci organizowana przez profesjonalną bawialnia “W Krainie Czarów”.
Dość fast fashion
Targi promują niezależną modę i są alternatywą dla zakupów we wszechobecnych sieciówkach. Dla świadomych klientów liczy się dziś nie tylko cena, ale i świadomość, gdzie i w jakich warunkach powstał dany wyrób. Do tego dochodzi spadek jakości produktów popularnych “siecówek”. Tymczasem oferta wystawców skupionych wokół Silesia Bazaar jest wysublimowana i sprofilowana. To najczęściej propozycje małych, lokalnych firm, które nie działają pod dyktando światowych trendów. Tu każdy tworzy dokładnie to, co mu się podoba. Jedyne w swoim rodzaju ubrania, biżuteria, dodatki, galanteria oraz przedmioty z kręgu rzemiosła artystycznego. Wiele z prezentowanych produktów jest wykonana ręcznie, z dbałością o szczegóły. Wszystko to zwiększa atrakcyjność tych wyrobów. Na pierwszy “rzut oka” widać, że są owocem żmudnej pracy i pasji!
Silesia Bazaar vol. 2 odbędzie się w dniach 20 – 21 czerwca 2015 roku w katowickim Spodku.
Zapraszamy wszystkich producentów i dizajnerów do Kato!

SB_WL15_plan-stoisk-artykul-splaszczone

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora