Kolorowo w deszczu – Wywiad z Dominiką Kurowską

Płaszcze przeciwdeszczowe wcale nie muszą być brzydkie, ogromne i kojarzyć się jedynie z ponurą pogodą za oknem. W deszczowe dni można wyglądać kolorowo i modnie. O czym przekonała nas założycielka marki nanunanu – Dominika Kurowska.

Skąd pomysł na biznes modowy, czy ten rynek nie jest już przepełniony?

Od dzieciństwa miałam do czynienia z modą, wizażem i stylizacją. Zawsze chętnie pomagałam w doborze garderoby czy makijażu, początkowo rodzinie, potem przyjaciołom. Pracowałam jako stylistka i wizażystka przy różnych projektach. Jeśli chodzi o rynek modowy, w tym wypadku płaszcze przeciwdeszczowe, to wydaje mi się, że znalazłam niszę na tego typu produkt. Jest on połączeniem funkcjonalności z modą, co uważam za ważną cechę. Oczywiście jest mnóstwo młodych projektantów, którzy proponują swoje kolekcje, jednak każda na swój sposób jest unikatowa. W świecie sieciówek i masówki, myślę, że należy popierać nowe pomysły i chęć tworzenia. A znalezienie pomysłu na unikatowy produkt jest dodatkowym bodźcem do działania.

Dlaczego właśnie płaszcze przeciwdeszczowe? Czyżby z uwagi na zmieniająca się pogodę w Polsce?

Nie ma dużego wyboru w tego typu asortymencie. Pojawiają się pojedyncze egzemplarze w sieciówkach, fachowe płaszcze dla żeglarzy lub obszerne sztormiaki w żółtym kolorze. To znalazłam poszukując płaszcza przeciwdeszczowego dla siebie, a z uwagi na zmieniająca się i niepewną pogodę w Polsce, pomyślałam o ich zaprojektowaniu.

Kto jest Waszym klientem?

Głównym klientem są kobiety chcące wyglądać modnie, mieć funkcjonalny płaszcz w niepogodę, ale nie tylko. Z uwagi na uniwersalny rozmiar oraz krój płaszcza, nie ma ograniczeń rozmiarowych. Płaszcze można używać jako wiatrówki na rower, jako okrycie wierzchnie na wieczorną imprezę, są także idealne dla przyszłych mam. Dodatkowo, w odpowiedniej konfiguracji kolorystycznej proponujemy te same płaszcze dla mężczyzn. Istnieje opcja „szycia na miarę” wtedy płaszcz jest stworzony na specjalnie zamówienie klienta.

Z jakiego materiału robicie nieprzemakalne ubrania?

Płaszcze oraz torby (które też można u nas kupić) są szyte z tkanin odpowiednio impregnowanych. Jest to materiał oddychający.

Jak produkować ciuchy, żeby były z jednej strony unikalne, a z drugiej uniwersalne?

To skomplikowane pytanie, jednak w moich projektach rzeczywiście udało mi się połączyć te dwie cechy. Myślę, że w dzisiejszym świecie warto być nietuzinkowym i wyrażać swoją osobowość przez styl, nie zapominając o funkcjonalności i przydatności otaczających nas produktów.

Czy uważasz, że obecnie moda niszowa staje się coraz bardziej popularna?

Staje się bardzo popularna i jest jej coraz więcej. Osobiście coraz rzadziej korzystam z sieciówek, dzięki którym stajemy się mniej oryginalni, wyglądając tak jak wszyscy. Powielanie tych samych schematów przez wiele osób i naśladowanie pełnych stylizacji celebrytów czy blogerów, nie mieści się w mojej idei. Dlatego popieram modę młodych projektantów, która jest unikatowa i sprawia, że jesteśmy oryginalni.

Więcej informacji: www.nanunanu.pl

Z Dominiką Kurowską rozmawiała: Ewa Czemerys, zdjęcia: Patrycja Guz