Wiosna to najlepszy czas, żeby pomyśleć o nowym garniturze, programie ćwiczeń odchudzających i… samochodzie. Panowie jak zwykle uważają, że doskonale znają się na motoryzacji. Podczas gdy panie bez kompleksów pytają o radę, jaki model wybrać. Wszystkim jednak przyda się krótki poradnik, jak znaleźć auto, które odpowiada pozycji zawodowej i stylowi życia. Bowiem dobrze wybrany samochód, jak dobrze skrojone ubranie, daje komfort, cieszy każdego dnia i pomaga w elegancki sposób wyrazić aspiracje użytkownika.

CO JEST DLA MNIE WAŻNE?

Zanim zaczniecie zastanawiać się nad osiągami, stylistyką i ceną najpierw pomyślcie, które z tych rzeczy są dla Was naprawdę istotne. Nie wybierzecie auta idealnego, ale możecie wybrać auto dobre do Waszych potrzeb w danym momencie życia. Samochód to coś więcej niż narzędzie. Dlatego sami musicie zdecydować, czego oczekujecie. Wtedy wybór zawęzi się do kilku modeli i można będzie porównać osiągi, wygodę i cenę zakupu oraz eksploatacji. Cieszcie się zatem wyborem i delektujcie przyjemnością, jaką jest zakup auta. Przecież to zdarza się raz na parę ładnych lat!

WYBRANE MODELE

Przyjrzeliśmy się rynkowi motoryzacyjnemu pod kątem aut dobrych dla pracownika. Nie zastanawialiśmy się nad tym, czy auto jest nowością, czy funkcjonuje już trochę na rynku. Przecież nie to jest najważniejsze przy zakupie. Na podstawie materiałów poszczególnych marek opracowaliśmy dla Was nasz subiektywny przegląd ciekawych modeli. Wybraliśmy kilka, które naszym zdaniem mogą sprawić, że codzienna droga do pracy i z powrotem będzie jednym z przyjemniejszych momentów dnia.

AUTO Z DUSZĄ

Kia Soul jest już na rynku od pewnego czasu, ale ciągle nas zachwyca. Cała marka przeszła godną podziwu drogę, aby dołączyć do grona najbardziej cenionych. Modelem Soul pokazała, że można zrobić designerskie auto w segmencie, który inni producenci traktują jako auta-narzędzia, bez większych szans na odrobinę polotu. Tymczasem Soul zwraca uwagę niewymuszoną oryginalnością, a do tego jest po prostu ładna. Jak to dobrze, że nie jest obciążona statusem auta kultowego, którego zakup zwykle zmusza do wydania kwoty dużo większej niż inne modele z tej samej klasy.

PRAKTYCZNY I ZGRABNY

Renault Clio wydaje się nam idealnym autem do pracy. Jest nieduży, ale nie daje poczucia małego samochodu. Wybraliśmy go, bo niby niczym się nie wyróżnia, ale zdecydowanie nie jest nudny! A to bardzo trudne do osiągnięcia połączenie. Chyba na tym polega właśnie nieuchwytna elegancja. Nam Clio z modelu na model coraz bardziej się podoba, zwłaszcza w promowanym kolorze świeżej zieleni. Pamiętamy też, że to auto podobno najwolniej traci na wartości w swojej klasie.

SPORTOWY I NIEBANALNY

Suzuki Kizashi to wreszcie jakiś nowy pomysł wśród samochodów o zacięciu sportowym. Stylistyka Kizashi jest wyrazista i świeża. Cena ciągle pozostaje w zasięgu rozsądnego kredytu, a osiągi i wykonanie są naprawdę z wysokiej półki. Co najważniejsze auto nie jest pretensjonalne i nadęte. Według nas budzi szacunek, ale też wiele pozytywnych emocji, a na parkingu może doskonale zaprezentować się obok każdej konkurencji.

Z NAPĘDEM NA CZTERY KOŁA

Uważamy, że Dacia Duster z napędem 4×4 ma szansę całkowicie zdemokratyzować segment SUV’ów. Dotychczas auta tej klasy ukrywały za ostro terenową stylistyką właściwości jezdne co najwyżej dobre do wyjechania z zaśnieżonego parkingu przy wyciągu narciarskim. Duster nie udaje króla bezdroży, ale pozwala zaparkować na wysokim krawężniku, sprawnie ruszyć na śliskiej nawierzchni, czy swobodnie pokonać drogę gruntową. Naszym zdaniem jest to auto idealne, zarówno dla rodziny, jak i dla firmy. Dacia powraca w naprawdę doskonałym stylu.

Tekst: Szymon Wachal

Zdjęcie: © Galina Barskaya | Dreamstime.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *