Zamszowe klasyki na płaskiej podeszwie

Kto lubił przebierać buty w szkole? Chyba nikt, ale ta codzienna rutyna była odrobinę przyjemniejsza, kiedy do przebrania mieliśmy zamszowe, sportowe skoki na płaskiej podeszwie. Takie jak chociażby Puma suede albo buty deskorolkowe czy po prostu sportowe. Dzięki powrotowi mody na lata 90’te zamszowe klasyki wracają w wielkim stylu. Nowe modele od Pumy pokazuje nie kto inny, jak Kylie Jenner. 

16AW_SS_Suede_KJ04_0884

Zamszowa klasyka

Od czasu swojego debiutu w 1968 roku, buty PUMA Suede są wyznacznikiem obuwniczego designu, ciesząc się niezmiennie ogromną popularnością. Znane są dzięki takim postaciom jak – Tommy Smith, lekkoatlecie z lat 60-tych oraz legendzie koszykówki Walt’cie „Clyde” Frazier’owi. W latach 80-tych swoją popularność, Suede zawdzięczały nowojorskiej kulturze hip-hopu i b-boy.

16AW_SP_Suede_050116-545_RGB

W muzycznym klimacie

W tym sezonie, PUMA skupia się na młodych, wpływowych osobach sceny muzycznej i rozrywkowej – uosobieniu fenomenu społecznego i ikonie stylu Kylie Jenner, królowej snapów YesJulz, hip-hopowym duecie Rae Sremmurd oraz raperze Young Thug. Te dzieciaki nie pracują od 9:00 do 17:00, są na Snapchat’cie 24/7, a Suede są ważną częścią ich kolekcji sneakersów. Dzięki nim kultura sneakersów jest interesująca i żywa. To ich unikalny styl i niezaprzeczalny wpływ na popkulturę.

16AW_SP_Suede_050116-692_RGB

Kadry z Brooklynu

PUMA zaprosiła legendarnego fotografa ulicznego Jamel’a Shabazz’a by sfotografował influencerów w butach Suede i streetstyle’owych ubraniach na Brooklynie. Shabazz popularyzował Suede w latach 80-tych swoimi fotografiami nowojorskiej kultury ulicy i hip-hopu. Zdjęcia będzie można zobaczyć w sklepach PUMA na całym świecie, a także na kanałach social media.

16AW_SS_Suede_KJ05_1012

Wstęp: Redakcja Exclusivemag.pl, tekst i zdjęcia: materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *