Jak wzmocnić włosy? Domowe sposoby

Fryzura, która gości na głowie jest nie tylko Twoją wizytówką, ale także elementem odzwierciedlającym Twoją osobowość. Ważne jest zatem, aby dbać o włosy, jak tylko potrafisz. Codzienna pielęgnacja nie powinna być niczym obcym, ale przeciwnie – opanowanym do perfekcji rytuałem. Niestety bardzo trudno jest zadbać o włosy, zwłaszcza gdy są podatne na zniszczenie, jednak jest to możliwe. Poznaj domowe i inne sposoby na to, jak wzmocnić włosy, by były zdrowe i piękne już zawsze!

skin-care-937667_960_720Podatność zdrowych włosów na zniszczenie

Włosy to wbrew pozorom delikatna struktura. Dlatego też wymaga stałej pielęgnacji i troski, która nie może być przypadkowa, ale dopasowana do specyfiki włosów. Mimo, że ich budowa jest niezmienna, to wiele czynników warunkuje ich różnorodność, co objawia się innym sposobem prezentowania fryzury. Otóż predyspozycje genetyczne wykazują ogromny wpływ czy Twoje włosy będą gęste lub rzadkie, grube lub cienkie. Dodatkowym czynnikiem jest nieodpowiednia pielęgnacja, która nawet z natury zdrowe włosy może przeobrazić w trudne do układania i dbania o nie. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy silne włosy pozostawisz same sobie, z myślą, że ‘’nic im nie grozi’’, bo przecież są nieskazitelne. Niestety to niewłaściwe podejście, które może sprawić, że twoje dotychczas piękne włosy zaczną borykać się z dolegliwościami charakterystycznymi dla tych zniszczonych.

Objawy zniszczonych włosów

Nie ma jednego konkretnego typu włosów, które określa się zniszczonymi. Otóż zniszczenie może objawiać się na różne sposoby, mniej lub bardziej intensywne oraz być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji czy też kwestią uwarunkowań genetycznych. Do wad, jakie wlicza się pod kategorię uszkodzonej fryzury, należą: rozdwajające się końce, wypadanie włosów, cienkość, brak gęstości i grubości, podatność na przetłuszczanie się, brak objętości, a także łupież. Każdy z tych defektów można jednak zatrzymać i sprawić, że włosy będą zdrowe. Czasami, gdy wynik osłabionych włosów, wynika z przekazanych Tobie genów, nie jest możliwa regeneracja w 100%, jednak zawsze przynosi ona namacalne korzyści i efekty. Zanim dowiesz się, jak wzmocnić włosy, sprawdź, co je niszczy i staraj się wyeliminować te czynności, zwłaszcza, gdy stały się Twoimi nawykami. Otóż:

  • unikaj częstego suszenia włosów, stosowania prostownicy i lokówki
  • nie myj włosów w bardzo gorącej lub zimnej wodzie
  • nie szarp włosów podczas mycia, osuszania ręcznikiem, czesania
  • nie związuj włosów w ścisło upięte fryzury, czyli w kok lub kucyk

Sposoby na wzmocnienie włosów

Wzmacnianie włosów tylko wtedy będzie owocne, jeżeli dopasujesz je do rodzaju zniszczenia Twoich włosów, zatem pierwszą i podstawową zasadą jest określenie typu włosów i defektów z jakimi się borykasz. Pamiętaj, że nie tylko kosmetyki do włosów są ważne, ale również czynności, jakie wykonujesz względem fryzury. Tak więc zadbaj o to, by unikać wyżej wymienionych działań, ale zamień je na te właściwe, czyli delikatnie obchodź się z włosami. Bardzo ważne znaczenie ma długość Twoich włosów. Mogłoby się zdawać, że kompletnie nie ma to znaczenia, jednak wręcz przeciwnie. Zadbaj zatem o to, by włosy długie nawilżać głównie na końcach,  a krótkie w całości. Wybierając kosmetyki, nie kieruj się etykietą, ale składem produktu. Określ typ włosa i szukaj w kosmetyku tych składników, które są niezbędne w eliminacji wady, jaka doskwiera Twojej fryzurze. Zaopatrz się w dobry szampon, odżywkę, maskę i olejki, które wybrane jako gama produktów, pomogą Ci zadbać o włosy kompleksowo. Wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz na stronie marki Garnier. Pamiętaj, że jeżeli problem zniszczonych włosów nasila się, a Ty w żadnym stopniu nie możesz go zatrzymać – udaj się do lekarza specjalisty, który pomoże zdefiniować czy nie borykasz się z poważną chorobą, niszczącą włosy. Tymczasem odwiedź stronę i sprawdź, jak wzmocnić włosy z Garnier!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *