Wywiad z twórczyniami inicjatywy FotoBzik

FotoBzikRobienie zdjęć to Wasza pasja? A może dopiero zaczynacie swoją przygodę z fotografią? Jeżeli chcecie rozwinąć swoje umiejętności, a przy okazji poznać innych pasjonatów i autorytetów z branży zapraszamy do FotoBzika –  krakowskiej inicjatywy zapoczątkowanej przez Iwoną Kubicę i Izę Zdziebko.

Exclusive Info: Skąd pomysł na inicjatywę tego typu?
Iwona Kubica, Iza Zdziebko: Krótko – z miłości do fotografii. FotoBzik powstał w 2011 roku w celu promowania sztuki fotografii oraz zrzeszania środowiska twórców działających w jej obszarze. Naszym pomysłem były cykliczne spotkania w trakcie których uczestnicy prezentowaliby swoje fotografie, komentowali je, inspirowali się nawzajem. FotoBzik jest  niespodzianką nie tylko dla nas, ale również dla osób, które zdecydowały się uczestniczyć w pierwszym spotkaniu przez nas zorganizowanym. Okazało się, że zainteresowanych tą tematyką jest wielu i wkrótce rozszerzyliśmy działania grupy.

E.I.: Jakie działania organizujecie w ramach grupy FotoBzik?

I.K., I.Z.: Co trzy miesiące organizujemy spotkania z cyklu !ART COME OUT! na które zapraszamy uznanych fotografików, którzy prezentują swoje fotografie i opowiadają o swojej twórczości, najnowszych projektach. Na takie spotkanie może przyjść  każdy, kto interesuję się fotografią, wstęp jest bezpłatny. Do tej pory zorganizowaliśmy osiem spotkań, których gośćmi byli: Olga Baca, Wacław Wantuch, Paweł Kula, Katarzyna Widmańska, Michał Korta, Bogdan Frymorgen, Anita Andrzejewska i Paweł Pierściński. Poza tym organizujemy warsztaty z technik szlachetnych. Za nami warsztaty z kolodionu prowadzone przez Michała Sitkiewicza, gumy wiedeńskiej z Maciejem Kastnerem, fotografii otworkowej z Pawłem Kulą czy filozofii ciemni, które przeprowadziła Anita Andrzejewska. Zorganizowaliśmy także cztery wystawy fotograficzne oraz konkursy  o zasięgu ogólnopolskim. Owocem współpracy z Akademią Nikona i Szerokim Kadrem jest drukowany katalog z fotografiami z konkursu „Kraków. Ulice Przeźroczyste”.

E.I.: Kto może dołączyć do FotoBzika – jedynie osoby posiadające sprzęt i posiadające jakiekolwiek doświadczenie w fotografii czy również zupełni amatorzy?

I.K., I.Z.: Do grupy może dołączyć każdy miłośnik fotografii: zarówno teoretyk, jak i fotograf, amator i profesjonalista, to nie ma znaczenia. Liczy się wzajemna inspiracja, twórcze rozmowy, wspólna pasja.

E.I.: Co mogłybyście poradzić osobom, które dopiero zaczynają przygodę z fotografią?

I.K., I.Z.: Fotografujcie.

E.I.: Jakie są Wasze plany na najbliższe miesiące? W jakich wydarzeniach będzie można wziąć udział?

I.K., I.Z.: W styczniu planujemy kolejne spotkanie z cyklu !ART COME OUT! tym razem naszym gościem będzie świetny dokumentalista Tomasz Wiech. Więcej informacji pojawi się niebawem na naszej stronie www.grupabzik.com  Ruszamy również z nowym projektem o zasięgu ogólnopolskim o nawie PRZETWÓRNIA. Tym razem współpracować będziemy z wielokrotnym laureatem World Press Photo Tomaszem Gudzowatym.

Foto: Iza Zdziebko
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Wywiad z twórczyniami inicjatywy FotoBzik”