Jak wyrobić w dzieciach chęć nauki języka?

Jak wyrobić w dzieciach pozytywne nastawienie do nauki języka obcego? Obowiązkową naukę języka angielskiego rozpoczną wszystkie polskie dzieci wraz z początkiem edukacji szkolnej. Warto jednak pokazać dzieciom, że na tym nie kończy się zgłębianie języka obcego.

Pozytywne nastawienie do nauki jezyka obcego

Nauka w szkołach państwowych często wiąże się ze stresem, bywa zniechęcająca i może pozostawić traumę na całe życie. A w przeciwieństwie do niektórych przedmiotów, nauka języka angielskiego przyda się w wielu sferach życia, na różnych etapach jego trwania, dlatego przygotujmy dzieci do edukacji językowej w odpowiedni sposób.

Przedstaw korzyści

Dziecku w wieku szkolnym warto przedstawić korzyści wynikające z poznawania języka obcego i nie chodzi tylko o przyszłą sytuację na rynku pracy, ale możliwość zawierania znajomości z rówieśnikami z całego świata. Internet i portale społecznościowe są do tego wspaniałym narzędziem.

Znajomość języka obcego umożliwia też czytanie interesujących artykułów zagranicznych, których nikt nie przetłumaczył na język polski. Niekiedy książka upragnionego autora pojawia się najpierw w oryginale, a na tłumaczenie trzeba czekać, może więc warto zmierzyć się z książką w języku obcym? Znajomość angielskiego przyda się też podczas oglądania filmów bez dubbingu.

Spróbuj Niestandardowej Nauki Języka Angielskiego

Nauka języka obcego może odbywać się w atrakcyjny i pełen inspirujących narzędzi sposób. Można na przykład zafundować dziecku wakacyjny kurs językowy za granicą, podczas którego dziecko łączy pogłębianie wiedzy historycznej, geograficznej ze szlifowaniem angielskiego.

Uczestnik przyswaja język angielski podczas zwiedzania, a także naturalnych dialogów, które funduje samo życie. Dziecko nieustannie styka się z językiem obcym, jest to jedyny sposób, by odnaleźć się w nowym miejscu.

Uczestnicy kwaterują się u rodzin goszczących – rodowitych Anglików, którzy nie znają języka polskiego. Poza tym uczęszczają na zajęcia językowe do renomowanych szkół, wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych lektorów.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Waag Society CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *