Wakacyjna przygoda: Skok spadochronowy w tandemie

Każdy chciałby umieć latać. Oglądanie ziemi z wysoka daje inną perspektywę, zmienia wszystko. Pewnie oglądaliście filmy ze skoków spadochronowych i zastanawialiście się, jakby to było lecieć swobodnie, a po wylądowaniu mieć poczucie, że odważyliście się na coś naprawdę wielkiego. To nie jazda kolejką piracką w wesołym miasteczku, ale doświadczenie, gdzie wszystko dzieje się naprawdę. Jednak dla większości skoki ze spadochronem pozostają tak nierealne, jak wyprawa na Mount Everest – ktoś tam był, ale to nie dotyczy mnie – myśli przeciętny człowiek. Tymczasem okazuje się, że spadochroniarstwo jest bardziej przystępne niż mogłoby się wydawać.

Skoki spadochronowe w tandemie

Można powiedzieć, że cała sprawa jest całkiem prosta. Trzeba znaleźć miejsce, gdzie organizowane są skoki, przejść krótkie szkolenie, wsiąść do samolotu i skoczyć. Aby maksymalnie ułatwić sprawę dla osób bez doświadczenia wymyślono skoki w tandemie, czyli wspólny skok z instruktorem, z którym jesteśmy spięci i który czuwa nad bezpiecznym przebiegiem skoku i lądowania. Dla tych, którzy uwielbiają się dzielić filmami i zdjęciami ze swoich wyczynów w mediach społecznościowych istnieje możliwość nakręcenia video z przebiegu skoku.

Pamiętacie jak to było, zanim nauczyliście się pływać? Pewne rzeczy wydają się niemożliwe, dopóki się ich nie spróbuje. Taka podniebna przygoda na pewno pozwoli nabrać więcej wiary w siebie, bo pokonujemy lęk przed skokiem, a w nagrodę dostaje się niezapomniane, pozytywne emocje. Ale może dla niektórych będzie to wstęp do czegoś więcej? Prawdziwi pasjonaci skoków spadochronowych uczynili z nich swój sposób na życie, podróżują by skakać, wykonują w powietrzu akrobacje, biją rekordy w skokach grupowych. Brzmi nierealnie? Cóż, nigdy nie będziesz wiedzieć jak to jest, póki przynajmniej raz nie spróbujesz!

Tekst: Jan Strzelba, fot. Gonzo fan2007 CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *