Sandały blisko natury – odkryj dla siebie

Sezonowe nastroje towarzyszą nam wszystkim. Zimą spada nasza aktywność i wydajność w pracy, nie mamy ochoty wychodzić z domu ani zdrowo się odżywiać. Z nadejściem cieplejszych dni nagle wzmaga się w nas chęć kontaktu z naturą. Taki powiew inspiracji zagościł też w studiach projektantów. Na wiosnę i lato w tym roku pojawiły się propozycje sandałów, w których mogłaby chodzić matka ziemia. Odkrywamy tajemnice przyrody w wygodnych butach wykonanych z naturalnych materiałów, a do tego w stonowanej kolorystyce. Czerpiąc z nieprzebranych atutów natury wybieramy sandały na najbliższe miesiące. Co wspólnego z krajobrazem za oknem mają niepozorne buty z paseczków?

Kolorowe lato

Kolorystyka to bardzo istotna cecha, która jako pierwsza przyciąga wzrok. Nie tylko w przypadku sandałów stonowane barwy podbijają wybiegi. Pojawia się mnóstwo bieli, beże, róż i pistacja. Znajdziemy też jasne i ciemne brązy, szarości oraz khaki. W niektórych kolekcjach barwy są bardzo czyste, jak z angielskich ogrodów, inne zaś bardziej przypominają błotnistą ścieżkę podczas górskich wędrówek. Sandały są często jednobarwne, odbiegają od bardzo popularnej w ubiegłych latach tendencji łączenia różnokolorowych pasków. Takie kolory uspokajają i dopełniają jasne stylizacje. W prawdziwym kontakcie z naturą, ziemia i trawa nie będą też na nich tak widoczne, bo zleją się z tłem w podobnym odcieniu.

Znaczące pochodzenie

Naturalne materiały oraz przetworzone surowce są coraz częściej używane przemyśle modowym. „Bycie Eko” to pewnego rodzaju trend w który wpisują się także największe firmy. Nic dziwnego, jeśli mamy wybrać buty, które pomogły środowisku albo takie, które mu zaszkodziły, wybór jest prosty. Znajdziemy na sklepowych półkach mnóstwo skóry, tej ekologicznej i naturalnej oraz plecionki, bawełniane paski, wężowe wzory i kwiatki. Wszystko jasno nawiązuje do przodującej konwencji kojarzy się z łąką lub lasem. Dla stóp naturalne wyroby to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza w upalne dni, gdy skóra szybko się poci. Ryzyko odparzeń i otarć jest o wiele mniejsze niż w syntetycznych materiałach takich jak guma, plastik czy sztuczne tkaniny.

Dobre dla każdego

Stopom służy też przeznaczenie butów. Skoro chcemy kontaktu z naturą, to musimy być do tego odpowiednio przygotowani. My i nasze sandały. Sandały na wysokim koturnie lub szpilki nie są najważniejszym wyposażeniem letniej walizki. Buty mają grubą podeszwę, niewielki, gruby obcas i zapewniają odpowiednie podparcie. Zdrowe buty to często osobne kolekcje jak np. sandały Lasocki Comfort. Godne uwagi są dosyć proste systemy zapinania butów lub ich wiązania. Duże, metalowe klamerki często ranią stopy, więc projektanci obuwia stopniowo odchodzą od nich na rzecz bardziej komfortowych rozwiązań. Sandały inspirowane naturą mają więc służyć nie tylko środowisku, ale także zdrowiu i wygodzie użytkowników odciążając stopy i kręgosłup.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *