Robert Piguet i jego mistrzowskie kompozycje perfum

Kompozycje marki perfumeryjnej Robert Piguet mają wielu fanów wśród wielbicieli niszy. To interesujące, zróżnicowane, wielowymiarowe aromaty, które uznawane są już teraz za ponadczasowe.

Robert Piguet urodził się w 1898 roku w Szwajcarii. Chociaż początkowo kształcił się, aby zostać bankierem jak jego ojciec, to jednak preferował projektowanie mody. W 1918 roku postanowił przeprowadzić się do Paryża, aby podążać za swoją pasją.

Początkowo Robert Piguet pracował z Paulem Poiretem. W 1933 roku założył swój własny dom mody. Znany był wówczas z tworzenia garniturów i sukienek dziennych. Vogue określał go jako mistrza małych wełnianych sukienek. W następnych latach projektował między innymi dla Christiana Diora.

Perfumy od Robert Piguet

Oprócz projektowania mody Robert Piguet założył również swój własny dom perfumeryjny. Wspólnie z Germaine Cellier stworzył swoje pierwsze perfumy pod nazwą Bandit w 1942 roku. Jego najbardziej popularnym zapachem był wydany w 1948 roku Fraças, który w późniejszych latach został odświeżony i otrzymał nagrodę FiFi Awards.

Inne zapachy, które powstały pod okiem Pigueta, to między innymi Visa z 1945 roku, Baghari z 1950 roku. Po śmierci projektanta w 1953 roku dom perfumeryjny działający pod jego nazwiskiem wydał takie zapachy jak Cravache (1963) i Futur (także lata sześćdziesiąte).

Obecnie marka Robert Piguet znów jest w sprzedaży i ma na swoim koncie nie tylko hity sprzed lat, ale również nowe zapachy. Do ich wielbicielek zaliczają się między innymi Sarah Michelle Geller, Sofia Coppola, Madonna, Iman, Kim Basinger, Stella Tennant, Isabella Blow czy Courtney Love.

Perfumy Robert Piguet dostępne także w Polsce

Aktualnie perfumy Robert Piguet możemy zakupić również w Polsce Są one dostępne przede wszystkim perfumeriach niszowych, które działają zarówno stacjonarnie w dużych miastach, jak i internetowo – możemy wtedy zamówić zapachy bez wychodzenia z domu.

Wobec tego wtedy, gdy poszukujesz unikatowych zapachów na co dzień i na wieczór, warto zapoznać się bliżej z kolekcją Robert Piguet. To ponadczasowe kompozycje, które idealnie nadają się dla każdej kobiety.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *