Odżywki na siłownię

Każdy kulturysta wie, że nie da się osiągnąć spektakularnych rezultatów bez stosowania odpowiedniej suplementacji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że żaden produkt nie gwarantuje 100% sukcesu, a jedynie pomaga go osiągnąć. Jeśli zależy nam na budowaniu idealnej sylwetki powinniśmy poznać daną odżywkę od tzw. „podszewki”.

odzywki na silownieObecnie mamy bowiem do wyboru gigantyczną ilość suplementów, a inwestowanie w nieodpowiedni produkt nie ma przecież większego sensu. Trzeba się zatem zastanowić nad tym, co chcemy osiągnąć i pod tym kątem wybierać stosowne produkty.

Gotowe odżywki na siłownię zawierają w sobie kilkadziesiąt głównych substancji, z których każda pełni inne zadanie. Wszystkie z nich wykazują jednak największą skuteczność tylko wówczas, gdy regularnie i systematycznie trenujemy na siłowni. Popularne suplementy dla kulturystów posiadają w swoim składzie m. in. HMB, BCAA, CLA, oraz kreatynę.

HMB to jeden z najczęściej stosowanych suplementów przy treningu na masę mięśniową. Substancja ta pomaga zapobiegać mikrouszkodzeniom i chroni tkankę mięśniową przed zdarzającymi się niezwykle często kontuzjami. To pozwala osiągnąć znacznie większe przyrosty muskulatury w niezwykle krótkim czasie.

BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, których ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, a które stanowią ok. 25% składu białek naszych mięśni. Odżywki oparte na tym składniku stosuje się podczas treningu na masę mięśniową, jak i przy walce z dużą nadwagą. BCAA reguluje wydzielanie insuliny i hormonu wzrostu oraz bierze udział w redukcji tkanki tłuszczowej.

CLA to nic innego, jak sprzężony kwas linolowy, który stosuje się podczas redukcji tkanki tłuszczowej i rozbudowania muskulatury. Przyspiesza on znacząco przemianę materii w naszym organizmie i spala zbędne kalorię. Badania dowiodły, że spożywanie tego środka powyżej 12 miesięcy pozwala pozbyć się prawie 10% tkanki tłuszczowej.

Kreatynę stosuje się przy treningu na masę mięśniową oraz treningu na siłę. Najczęściej poleca się ją dla szczupłych mężczyzn, którzy nie mogą w sposób naturalny przybrać na wadze. Kreatyna prowadzi do zwiększenia napięcia wewnątrzkomórkowego oraz ogranicza powstawanie zakwasów.

Aby maksymalnie wykorzystać zakupione odżywki, powinniśmy zmienić swoją dietę, a także zrezygnować z nałogów. Alkohol, papierosy i narkotyki znacznie osłabiają działanie suplementów, a także wpływają negatywnie na naszą kondycję oraz zdrowie.

Źródło: Odżywki na siłownię w twoje-odzywki.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *