Odzież robocza – moda do zadań specjalnych

Słynne marki odzieżowe często zaczynały od odzieży roboczej. Na przykład jeansy, które obecnie są synonimem trwałości, ale też szczerego, zdecydowanego stylu, pojawiły się jako uniform robotników. Dlaczego więc stały się ulubieńcami ludzi na całym świecie? Po pierwsze są wygodne, po drugie trwałe, a po trzecie jako odzież dla ludzi pracy stały się symbolem równości i otwartości na innych ludzi. Jednak z czasem zaczęły tracić swoją pierwotny roboczy charakter i stały się synonimem mody, zwykle dość drogiej. Co zatem założyć na siebie to sprzątania domu, mycia auta czy prac w ogrodzie? Chyba zamiast dżinsów znanej marki za 300 zł lepiej kupić odzież roboczą.

odziez roboczaNie tylko do fabryki, ale dla każdego z nas

Jeśli sądzicie, że odzież robocza, jest konieczna tylko tam, gdzie wymagają jej przepisy BHP, to jesteście w błędzie. Każdy z nas czasem, a może nawet dość często, wykonuje czynności, które wymagają ubrań roboczych. Weźmy np. prace w ogródku przydomowym lub na działce, albo prace w garażowym warsztacie czy drobne remonty w domu, ba nawet większe porządki – to wszystko łatwiej można wykonać odpowiednio się przygotowując – nie tylko pod kątem narzędzi, ale także ubrania. I wcale nie trzeba jeździć do specjalnych sklepów BHP lub zamawiać większej partii produktów – można wybrać i kupić w internecie jak każdy inny produkt np. www.Beta24.pl .

Robocze może wyglądać dobrze

Dobry wygląd to wygląd dostosowany do okazji. Jeśli akurat robisz wiosenne porządki w ogrodzie dobry wygląd to spodnie ogrodniczki, koszula flanelowa i praktyczna czapka rybacka. Prezentują się znacznie lepiej niż stare zniszczone spodnie i niepasujący do nich sweter, których już nie używamy na co dzień, bo się zniszczyły lub znudziły. Obszerny krój, wygodne kieszenie, odporny materiał – to wszystko składa się na komfort profesjonalnej odzieży roboczej, która została zaprojektowana, by zapewnić komfort przy wykonywaniu prac, do których codzienny ubiór po prostu jest nieodpowiedni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mimo, że czasem wygląda podobnie do zwykłych ciuchów odzież ochronna poprawia nasze bezpieczeństwo na wiele sposobów. Akcesoria do przebywania na drodze, mają wszywki i kolory odblaskowe. Buty robocze mają wzmocnione noski, które podobnie jak robocze nakrycie głowy mają za zadanie zmniejszyć siłę ewentualnego uderzenia podczas pracy. W przypadku obuwia ważna jest także odpowiednia przyczepność podeszwy na śliskiej nawierzchni, jak również jego odporność na środki chemiczne, a którymi mamy do czynienia chociażby podczas prac przy samochodzie.

 

Tekst: redakcja Exclusivemag.pl, fot. Alejandro Erickson CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *