OC kalkulator – ułatwienie wyboru ubezpieczenia

OC kalkulator, to wielka oszczędność czasu i energii w poszukiwaniu najlepszej oferty polisy. Raz do roku warto podjąć się tego wysiłku, aby płacić mniej.

kalkulator OCUbezpieczenie OC, czyli tzw. ubezpieczenie komunikacyjne, w Polsce jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Każdy, kto posiada zarejestrowany pojazd mechaniczny musi mieć wykupione ważne OC. Umowę podpisuje się na 12 miesięcy, po ich upływie, na jeden dzień przed końcem polisy, możemy złożyć wypowiedzenie ubezpieczenia OC i zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli tego nie zrobimy zostanie ono automatycznie przedłużone. Jednak warto, zanim skończy nam się polisa, przyjrzeć się najnowszym w danym roku ofertom, bo możemy znaleźć ubezpieczenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom, a będzie tańsze niż obecne, także po co przepłacać?

OC kalkulator

OC kalkulator, to narzędzie internetowe, które służy wyliczeniu składek i dostosowaniu polisy specjalnie dla nas. Na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego możemy znaleźć taki kalkulator, po wpisaniu odpowiednich danych (wiek, miejsce zamieszkania, model samochodu, itd..) OC kalkulator wyliczy nam najtańszą składkę polisy, uwzględniając zniżki i promocje. Wyliczona składka, to obraz kwoty, którą będziemy musieli płacić raz w miesiącu. Dzięki temu, że kalkulatory działają online, można łatwo i szybko znaleźć ofertę dla siebie.

Istnieją również kalkulatory, tzw. porównywarki, które za jednym razem porównują oferty wielu firm ubezpieczeniowych i wyliczając składkę pokazują nam oferty od najtańszej do najdroższej. Będziemy mieli wtedy ogląd wielu ofert dostępnych na rynku i będziemy mogli podjąć decyzję o najkorzystniejszej dla nas.

Ubezpieczenie OC podstawowe nie różni się w towarzystwach  ubezpieczeniowych od siebie. Jednak oferty różnią się wysokościami składek, zniżek i zwyżek oraz dodatkowymi promocjami, które oferują ubezpieczalnie w pakiecie OC lub wraz z nim. Kalkulatory wyliczają składkę nie tylko dla posiadaczy samochodów, lecz także dla posiadaczy innych pojazdów mechanicznych.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Kenny Louie CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *