Obiecanki cacanki

Obiecanki cacankiOkres noworoczny to okres podsumowań i składania obietnic. Rzucenie palenia, utrata kilku kilogramów, znalezienie nowej pracy – w większości przypadków postanowień nie udaje się Wam jednak dotrzymać lub zapominacie  o nich po kilku miesiącach. Niezdyscyplinowanym pomóc mogą specjalne aplikacje i serwisy internetowe. Poznajcie najciekawsze (i najskuteczniejsze) z nich!

Zasada działania serwisu Aherk! jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się w nim za pomocą Facebooka i podać wymarzony cel oraz planowany termin jego realizacji. Kolejny krok jest dość radykalny – serwis poprosi Was bowiem o dodanie „time bomb”, czyli fotografii, która przedstawia Was w kompromitującej sytuacji. Później nie macie już odwrotu – serwis nie umożliwia bowiem edycji czy usunięcia, ustalonego przez Was wcześniej, deadline’u. Aherk! weryfikuje spełnienie Waszego noworocznego postanowienia w dość ciekawy sposób – po upływie terminu jego realizacji, do Waszych znajomych przesłana zostanie ankieta, w której zdecydować będą musieli oni czy udało Wam się dotrzymać postawionej obietnicy. Tylko od jej wyników zależy, czy Wasza kompromitująca fotografia wyjdzie na światło dzienne na Facebookowym wallu.

Dla tych z Was, którzy wolą rozwiązania mniej radykalne, przydatna może być aplikacja Way of life, przeznaczona na iPhone’a. Posiada ona kilkanaście, najczęściej stawianych, postanowień, lecz macie także możliwość dodania własnych obietnic do spełnienia. Jak działa aplikacja? Każdego dnia zaznaczacie w niej kolorem zielonym, jeżeli udało Wam się dotrzymać słowa, czerwonym natomiast, jeżeli przegraliście z lenistwem. Way of life daje Wam dostęp do statystyk z ostatnich trzech miesięcy, pół roku i roku, dzięki czemu w sposób przejrzysty możecie przyjrzeć się robionym przez Was postępom. Do trzech postanowień aplikacja jest bezpłatna, za każde kolejne dopłacić musicie 2,39 Euro.

Rzucenie palenia, rezygnacja ze słodyczy czy fast foodów? W walce z tego typu nałogami doskonale poradzi sobie darmowa aplikacja Quitter przeznaczona na iPhone’a i iPada. Wystarczy, że wprowadzicie do niej cenę Waszych ulubionych papierosów czy niezdrowych przekąsek, a aplikacja na bieżąco śledzić będzie, ile dni udało Wam się wytrwać w Waszym postanowieniu. Co więcej, wyświetli ona także, jak dużo udało Wam się zaoszczędzić dzięki rezygnacji z pokus.

A jakie są Wasze sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach? Korzystacie z aplikacji czy stawiacie na silną wolę? Podzielcie się spostrzeżeniami.

Foto: thecrazyfilmgirl, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *