Międzynarodowe Targi Mody w Ptak Fashion City

Międzynarodowe Targi Mody organizowane w Ptak Fashion City są największym wydarzeniem tego typu w Europie Centralnej. Przyciągają wszystkich zainteresowanych rynkiem mody – od producentów aż po klientów domów mody. Jeśli szukasz inspiracji, chcesz być bliżej projektantów – tych znanych i tych początkujących – chcesz porozmawiać z ludźmi, którzy działają w modowym biznesie i chcesz zrobić świetne ciuchowe zakupy niczym z wybiegu, za sensowne pieniądze zainteresuj się targami mody.

MTM Ptak Expo logo mini

Wielki świat tuż obok ciebie

Moda kojarzy nam się z Nowym Jorkiem, Paryżem i światowym blichtrem. Osoby nie związane z branżą często odbierają modę widzianą na pokazach w TV jako obcą, nieprzystosowaną do noszenia na co dzień. Kuszącą i światową, ale niezrozumiałą. Na szczęście wyrośliśmy już z postrzegania jako prestiżowych popularnych marek sieciowych, ale ciągle znane domy mody z Paryża czy Mediolanu uważamy za niedostępne. Owszem, mamy sporo utalentowanych młodych projektantów, ale to ciągle nie ta sama skala. Tymczasem, jeszcze nie do wszystkich dotarło, że polskie historyczne centrum przemysłu tekstylnego czyli Łódź, nie czeka biernie i rozwinęło ofertę tej klasy co Londyn, Paryż czy Mediolan. Trzeba tylko pojechać i to zobaczyć. Doceniają to też wybitne postacie światowej mody, jak choćby Patrizia Gucci, Kenzo Takada czy Anna Fendi, którzy nie tylko odwiedzili poprzednią edycję Międzynarodowych Targów Mody w Ptak Fashion City, ale czynnie zaangażowali się w przebieg tego wydarzenia promując młodych, polskich projektantów i producentów. Może więc warto porzucić kompleksy i uwzględnić w wakacyjnych planach wyjazd do Łodzi? Nie tylko po to, żeby się dobrze ubrać, ale też po to, by realnie pomyśleć o karierze lub biznesie na rynku mody?

Kogo spotkasz na Międzynarodowych Targach Mody w Ptak Fashion City?

Moda nie zaczyna się i nie kończy w korytarzach galerii handlowych. Przeciwnie – trzeba spotkać ludzi, którzy ją projektują, zobaczyć kolekcje na nadchodzący sezon i dopiero można myśleć o wyrobieniu sobie własnego, oryginalnego stylu. W przeciwnym razie zawartość twojej szafy dalej będą kształtować dobre rady zaczerpnięte z prasy, uwagi przyjaciółki i asortyment sieciówek. Jeśli uważasz, że masz swój styl, musisz czerpać inspiracje u źródła. Zdziwisz się ilu dobrze ubranych i naprawdę inspirujących ludzi spotkasz i ile ciekawych polskich marek poznasz. W naszym magazynie wyławiamy tylko te nieliczne, a podczas dużych targów spotkasz ich mnóstwo. Może też spotkasz znanych projektantów, których kojarzysz tylko z mediów?

Co ciekawego można robić na III edycji Międzynarodowych Targów Mody

Jeśli szukasz wielkich nazwisk i blichtru to na pewno się nie zawiedziesz. Poprzednie edycje pokazały, że można spodziewać się największych nazwisk. Dość wspomnieć, że w tym roku DJ-ką podczas afterparty będzie Paris Hilton. Jeśli bardziej niż gwiazdy interesują cię kontakty i poznawanie ludzi z branży, to prawdopodobnie braknie ci czasu i wizytówek, żeby objeść 3000 producentów odzieży i dodatków. A jeśli po prostu chcesz czerpać inspiracje, robić zdjęcia i wiedzieć co będzie się nosić w 2016 roku, to z pewnością znajdziesz to na ponad 50 pokazach najnowszych kolekcji. Podczas Międzynarodowych Targów Mody odbywają się premiery najnowszych kolekcji oraz inauguracja sprzedaży kolekcji wiosna/lato, jesień/zima. A ponieważ wszyscy lubimy zakupy, więc na pewno spotkamy się na wielki okazyjny shopping wyjątkowych rzeczy, również tych od projektantów, często po cenach takich jak na wyprzedaży w sieciówkach.

Jak to praktycznie zorganizować

Międzynarodowe Targi Mody Ptak Expo odbywają się w ostatni weekend wakacji czyli od piątku 28 aż do niedzieli 30 sierpnia. Organizatorem jest znane wszystkim przejeżdżającym przez Łódź Ptak Fashion City, położone w Rzgowie pod Łodzią na trasie wylotowej na Katowice. Można więc zarówno wpaść na kilka godzin wracając z urlopu, a można też zrobić sobie mały przystanek i odkryć Łódź – stolicę polskiej mody. Targi są zaplanowane tak, że cały czas dzieje się coś ciekawego i każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

pfc_foto_kamil._beztunelujpg mini

MTM Ptak Expo logo

Tekst: Redakcja ExclusiveMag.pl, fot. materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *