Szukaj

Kaskada Festival 2017 – elektronika na zamku

Szukając latem mocnych wrażeń, warto skusić się na te, które oferuje scena muzyczna. Doskonała okazja ku temu nastąpi już 30 czerwca  – podczas Kaskada Festival 2017, gdzie swe przeznaczenie odnajdą wszyscy fani undergroundowej muzyki elektronicznej.


Gdzie?
Impreza odbędzie się w niecodziennej lokacji, bo w kompleksie XIX-wiecznego zamku Von Treskov, w Strykowie koło Poznania. Unikalny klimat stworzy też 9-hektarowy park, w którym zlokalizowany jest zamek, a także jezioro Strykowskie. Taka sceneria gwarantuje świetną zabawę połączoną z wypoczynkiem w – trzeba to przyznać – idealnie skrojonym ku temu miejscu. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach Electronicbeats Festiwale, tak więc nuta, jaka będzie tam królować to house, techno, IDM i ambient – wszystko starannie wyselekcjonowane, aby jakość występów dorównywała otoczeniu, w jakim się odbędą. Przez dwa dni festiwalu na dwóch scenach zaprezentują się gwiazdy muzyki elektronicznej, zarówno rodzime, jak i goście z zagranicy – łącznie planowane jest ok. 50 godzin muzyki, które zapewni 50 DJ-ów. Koncerty to jednak nie wszystko, co przygotowano dla fanów. Doznania muzyczne urozmaicone będą dekoracjami laserowymi i specjalną oprawą świetlną. Gdy ktoś zechce odetchnąć od zabawy, może udać się nad jezioro i zrelaksować w spokojniejszym otoczeniu. Z dodatkowych atrakcji warto wspomnieć o warsztatach produkcji muzycznej, które z pewnością przypadną do gustu wielu fanom, a także o degustacji wina.
Electronicbeats Festiwale – grają najlepsi
Największe gwiazdy, jakie przybędą na Kaskadę w tym roku, to z pewnością Alex Niggemann z Niemiec, Bwana z Kanady i Ishome z Rosji.
Twórczość Nieggemanna oscyluje między deep housem progressivem oraz techno – obecnie jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów na scenie muzyki elektronicznej. Kanadyjczyk Bwana specjalizuje się w eklektyzmie muzycznym – jego produkcje to mieszanka brzmień, przez co trudno zamknąć go w konkretnych ramach gatunkowych. Z pewnością poczęstuje publiczność hipnotycznymi dźwiękami w metrum 4/4. Ishome z kolei tworzy elektroniczną muzykę, którą można umieścić na pograniczu house, techno oraz IDM-u. To, co wyróżnia jej twórczość, to łącznie melancholijnej elektroniki, ambietu z techno i bassem – tym sposobem definiuje ona muzykę na swój własny, oryginalny sposób.
Koniecznie trzeba także wspomnieć o kilku naszych rodzimych artystach, którzy zjawią się na Kaskadzie. El’mirka to przede wszystkim techno; Pidgyn zaprezentuje fuzję minimalizmu i improwizacji z gitarą oraz organami basowymi; i Keczup, starający się znaleźć w swej twórczości połączenie między muzyką niszową a tą uniwersalną, nieraz balansującą na granicy kiczu.
To tylko niektórzy twórcy, którzy zaprezentują się publiczności podczas Kaskady – teraz zostaje już tylko rezerwować sobie terminy w poszukiwaniu muzycznych doznań.