Karnawał jedzenia

Chcecie założyć własną restaurację, ale nie jesteście pewni czy Wasz pomysł się przyjmie? Weźcie udział w kolejnej edycji Restaurant Day! Jednodniowa restauracja? Czemu nie?

Restaurant Day po raz pierwszy zorganizowane zostało w Finlandii w 2011 roku. Już od samego początku, impreza ta cieszyła się ogromną popularnością wśród początkujących restauratorów – w jej drugiej edycji zadebiutowało ponad dwieście lokali! W Polsce wydarzenie to zadebiutowało w maju tego roku. 17 listopada w Warszawie odbędzie się trzecia jego edycja.

Jeżeli zawsze marzyliście o założeniu własnej restauracji, Restaurant Day jest do tego doskonałą okazją! Pamiętać musicie jednak o kilku kwestiach.

 Planując koncepcję Waszej resturacji, zastanówcie się do jakiego miejsca sami chcielibyście przyjść. Może zamiast kolejnej kolacji w stylu włoskim, warto postanowić na coś bardziej oryginalnego? Witariańskie przysmaki? Restauracja w furgonetce? Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.

 Pamiętać należy także o lokalizacji – w okresie jesienno zimowym stawiajmy na wnętrza biur czy własnych domów, w lecie natomiast zaszalejmy – park, łódka, a może balkon? Wystarczy rozejrzeć się po okolicy, a jakiś pomysł z pewnością wpadnie Wam do głowy!

Jeżeli wiecie już co i gdzie chcecie gotować pomyślcie nad chwytliwą nazwą i godzinami otwarcia Waszej wymarzonej restauracji. Zadbajcie także o odpowiednią jej promocję – poczta pantoflowa zawsze się sprawdza, warto jednak skorzystać z pomocy kanałów social media.

Praca w restauracji to niełatwa sprawa, dlatego warto poprosić o pomoc znajomych. Pomyślcie o wszelkich niespodziewanych sytuacjach, jakie mogą się tego dnia zdarzyć: czy zdążycie z przygotowaniem posiłków, czy wystarczy Wam jedzenia dla wszystkich gości, co, gdy pogoda nie dopisze? Zastanówcie się nad planem awaryjnym.

Do listopadowej edycji imprezy zgłosiły się restauracje:

  • Soul kitchen, Warszawa, ulica Nowakowskiego 16
  • Bal mocno kulinarny, Kraków, ulica Ślusarska
  • Galicyjski Kiermasz, Kraków, plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  • Ola Mała Gotuje, Kraków (miejsce do uzgodnienia)
  • Żyj aby jeść, Danny Kitchen, Łódź, ulica Rewolucji 1905 roku
  • La Monique, Łódź, ulica Rentowna
  • Jedzenia do rzeczy, Wrocław (miejsce do uzgodnienia)
  • No to jemy, Poznań, dziedziniec Starego Browaru
  • Itali Arte, Poznań, ulica Libelta 29

 Pomysły na Waszą jednodniową restaurację zgłaszajcie na stronie http://www.restaurantday.org

Foto: Joselito Tagarao, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *