Geek Girls Carrots i Facebook zapraszają na spotkania!

Facebook i Geek Girls Carrots zapraszają na dwa wyjątkowe spotkania branży IT 5.03 w Warszawie i 7.03 w Krakowie! Jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. Spotkania poświęcone kobietom, ale dedykowane całej społeczności technologicznej. Jako prelegentki pojawią się cztery inżynierki i managerki z Facebooka: Będą to: Goranka Bjedov, Kari Lee, Mary Pinemova oraz Amy Platt – pierwsza kobieta inżynier, która dołączyła do zespołu firmy w Seattle.

 

 

 

 

 

 

Głównym punktem obu spotkań będą panele dyskusyjne, poświęcone ścieżkom kariery oraz rozwojowi zawodowemu kobiet w branży technologicznej. Poprowadzą je cztery prelegentki, które na co dzień pracują w głównej siedzibie firmy w USA: Goranka Bjedov – Capacity Engineer Pionu Infrastruktury w Facebooku, Mary Pimenova – Software Engineer, Kari Lee – Engineer Manager Działu Wyszukiwania – obecnie pracująca nad rozwojem nowego, przełomowego narzędzia, jakim jest Graph Search – oraz Amy Platt – pierwsza kobieta inżynier, która dołączyła do zespołu Facebooka w Seattle. Prelegentki opowiedzą, jak rozwijając swoje zainteresowania i realizując życiowe pasje osiągnęły sukces zawodowy oraz czym zajmują się pracując dla największej sieci społecznościowej na świecie.

O tym, kim są goście Geek Girls Carrots i jak wygląda codzienna praca programistek, project managerek czy specjalistek odpowiedzialnych za rozwój i wprowadzanie nowych produktów technologicznych na rynek, będzie można dowiedzieć się bezpośrednio od prelegentek podczas dwóch sesji networkingowych, przy kawie. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i zadawania pytań w mniej formalnej atmosferze.

Na spotkanie w Krakowie zapraszamy do Muzem sztuki i techniki japońskiej – Manggha, przy ul. M. Konopnickiej 26. Warszawskie spotkanie odbędzie się 5 marca o godz. 19:00 w studiu Pin up przy ulicy Nowogrodzkiej  84/86.

Uczestnictwo w obu spotkaniach jest bezpłatne, jednak wymagana jest rejestracja. Aby wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się pod tymi linkami:

Rejestracja na spotkanie w Warszawie

Rejestracja na spotkanie w Krakowie

 

Szczegółowe informacje dotyczące spotkań w Krakowie i w Warszawie znajdują się na stronie geekgirlscarrots.pl

Kontakt:
Katarzyna Jastrzębowska
PR Manager Geek Girls Carrots
tel. +48 798 32 777 2
e-mail: katarzyna.w.jastrzebowska@gmail.com

 

Informacja o prelegentkach

 

Goranka BjedovGoranka Bjedov – zajmuje stanowisko Capacity Engineer for Infrastructure w firmie Facebook, gdzie skupia się na wydajności i skalowalności usług produkcyjnych. Zanim dołączyła do zespołu, pracowała jako Performance Engineer w Google. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako Reliability Engineer w NetApp – firmie specjalizującej się w technologii NAS (network attached storage) oraz w AT&T Labs, jako Performance Engineering Manager. Goranka posiada tytuł doktorski Uniwersytetu Clarkson z zakresu Engineering Science oraz jest wykładowcą Uniwersytetu Purdue.

 

Kari LeeKari Lee – pracuje jako Engineering Manager  w dziale Wyszukiwania. Obecnie jest zaangażowana w prace nad rozwojem nowego produktu firmy – Graph Search. Przed dołączeniem do zespołu zarządzającego, pełniła funkcję Softwear Engineer wspierającego projekty poświęcone funkcjom wyszukiwania i front-endu. Odbyła staże w Google i Microsoft. Kari jest absolwentką Uniwersytetu Stanfordzkiego, gdzie uzyskała dyplom magisterski na kierunku informatycznym.

 

Mary PimenovaMary Pimenova – zajmuje stanowisko Software Engineer w firmie Facebook, gdzie skupia się na infrastrukturze do ochrony danych osobowych. Przed rozpoczęciem pracy nad prywatnością, Mary zajmowała się optymalizacją wydajności serwisu.
Mary ukończyła Uniwersytet Waszyngtoński, gdzie studiowała informatykę. Studia ukończyła dyplomem licencjackim.

 

 

Amy PlattAmy Platt – dołączyła do zespołu Facebooka w Seattle jako pierwsza kobieta inżynier w ówczesnym składzie. Obecnie wciąż związana z waszyngtońskim biurem, pracuje w dziale reklamy. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez 5 lat jako developer Bing Maps w Microsoft. Amy jest absolwentką Uniwersytetu Hilo na Hawajach, gdzie studiowała matematykę i język angielski. Studia magisterskie kontynuowała na Uniwersytecie w Arizonie, studiując informatykę.

O Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots jest ogólnopolską społecznością kobiet kochających nowe technologie. Tworzą ją programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od: użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!

W tym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o to, aby dziewczyny, kobiety mogły spotkać się, opowiedzieć o tym co robią, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. Misją GGC jest promowanie pozytywnych wzorców przedsiębiorczych kobiet, które odnoszą sukcesy w branży IT.

Idea Geek Girls Carrots, zainicjowana została w Warszawie w 2011 r. Obecnie comiesięczne spotkania odbywają się także we Wrocławiu, Białymstoku. Krakowie, Szczecinie, Trójmieście, Poznaniu, Gliwicach, a w planach są już kolejne miasta.

geekgirlscarrots.pl
www.facebook.com/geekgirlscarrots

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *