Od czego naprawdę zależy cena butów?

Każda Kobieta pragnie mieć duży wybór różnego rodzaju butów przeznaczonych na różnorodne okazje. Niewątpliwie dlatego duża część z Pań poszukuje butów niedrogich, które nie zrujnują budżetu domowego.

kupujemy butyCzy tanie buty muszą jednak być kiepskiej jakości? Od czego uzależniona jest ich cena? Jak dobrze kupić buty po optymalnej cenie adekwatnej do ich jakości oraz wykorzystanych materiałów?

Wykonanie – pierwszy wyznacznik ceny

Bez wątpienia na cenę butów niebagatelny wpływ mają wykorzystane do jego produkcji materiały. Wysokiej jakości skóra licowana musi być droga. Warto jednak pamiętać, że takie buty, jeśli zostały odpowiednio wykonane oraz są systematycznie czyszczone i pielęgnowane przez właściciela mogą być przez niego wykorzystywane z powodzeniem przez kilka sezonów.

Nie znaczy to wcale, że buty z dobrej jakości skóry ekologicznej są mniej wytrzymałe. Bez wątpienia są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki wykonane z naturalnej skóry. Poddawane systematycznej pielęgnacji i czyszczeniu oraz impregnacji także mogą cieszyć oko przez kilka sezonów.

Niewątpliwie kupując tanie buty powinno się zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, ponieważ z założenia może ona być niższa niż butów z wyższej półki cenowej. Oczywiście nie jest to reguła, jednakże może się zdarzyć, że producent przy obniżaniu kosztów także rezygnuje z wysokiej jakości wykończenia, co przekłada się od razu na jakość obuwia.

Dobra i znana marka – drugi wyznacznik ceny

Niewątpliwie na cenę poszczególnych modeli ma także duży wpływ producent i znak towarowy. Podobne modele wykonane przez znaną i cenioną na rynku markę będą znacznie droższe, niż te o identycznej jakości materiałów i wykonania stworzone przez nieznanego, początkującego producenta. Warto zwracać uwagę na propozycje nowych producentów wchodzących na rynek – z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że zaproponują tanie buty, które charakteryzować się będą wysoką jakością wykorzystanych materiałów i wykończenia.

Gdzie je kupujemy – trzeci wyznacznik ceny

Kolejnym ważnym elementem wpływającym na cenę obuwia jest sklep, w którym je kupujemy. Przeważnie korzystniej jest kupować obuwie w Internecie. Niższa cena w tym wypadku wynika z tego, że koszty przechowywania towarów oraz ich sprzedaży są znacznie niższe, niż w przypadku stacjonarnych sklepów ulokowanych przeważnie w drogich miejscach – takich jak centra miasta, główne ulice handlowe czy centra handlowe. Sklep internetowy wymaga jedynie sprawnie działającej strony oraz dobrze prosperującego magazynu, w którym mogą być przechowywane tanie buty. W efekcie koszty sprzedaży butów magazynowanych na Białostocczyźnie są znacznie niższe niż w centrum Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia.

Moda – czwarty wyznacznik ceny

Ostatnim elementem wpływającym na cenę butów jest moda. Nie ulega wątpliwości, że modne buty nie należą do najtańszych. Zwiększony popyt na dany model powoduje, że uzyskuje on wyższą cenę, niż ten o mniej popularnym fasonie. Jednak nawet wśród tanich butów można znaleźć modele, które doskonale oddają trendy panujące w modzie.

 

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Martin Pettitt CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Od czego naprawdę zależy cena butów?”