Szukaj

Biuro, do którego chce się wracać

Warto wiedzieć, że nasze miejsce pracy, jego wygląd, wyposażenie czy rozmiary, ma kolosalny wpływ na nasze samopoczucie i efektywność. W jakim poczujemy się dobrze? Przestrzeń biura powinno się kształtować niczym krajobraz – projektując strefy, które odpowiadają różnym fazom pracy i specyfice zadań. Niezbędne są do tego odpowiednie meble i holistyczne podejście do potrzeb ludzkiego ciała.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego małe dzieci tak lubią kołysanie? Albo z jakiego powodu w open space’ie tak trudno się skupić? Co jest przyczyną tego, że po dniu spędzonym za biurkiem boli nas dosłownie wszystko: głowa, kark, nadgarstki, kręgosłup, nogi… Dlaczego dobrze czujemy się w pobliżu natury? Co sprawia, że jedne barwy lubimy bardziej, a inne mniej?
Choć wydawałoby się, że pytania te są kompletnie różne, w rzeczywistości coś je łączy. Wszystkie dotyczą mechanizmów funkcjonowania naszego organizmu. Wszystkie też stały się punktem wyjścia dla pracowników fabryki Bejot do poszukiwań rozwiązań, które pomogą stworzyć biuro przyjazne pracownikom. Koncept Green Park Office – owoc wieloletnich badań, niezliczonych testów i szkiców, wielogodzinnych dyskusji z partnerami ze świata nauki, zaprojektowany przez m.in. Macieja Karpiaka, znanego polskiego projektanta i jednocześnie dyrektora artystycznego fabryki Bejot – jest już gotowy. Można było go podziwiać podczas ostatniej edycji targów Warsaw Home.