Bawełniane czy jedwabne – jakie krawaty noszą mężczyźni?

Mówi się, że krawaty są atrybutem współczesnego mężczyzny. Rzeczywiście, coś w tym jest. Może nie świadczą o statusie społecznym jak zegarki czy samochody, ale na pewno stanowią wyznacznik klasy i dobrego smaku. Odpowiednio dobrany tak zwany zwis męski sprawia, że mężczyzna jest odbierany przez środowisko jako osoba elokwentna, wykształcona i kulturalna. Potrafi bezbłędnie dobrać garderobę do okoliczności, więc zapewne ma liczne talenty i z łatwością odnajduje się w różnych przestrzeniach towarzyskich. Owy zwis często zwraca szczególną uwagę płci pięknej, choć same kobiety też lubią go zakładać. Dlatego właśnie ta konkretna część garderoby dla wielu osób bywa problematyczna. Jaki dodatek do koszuli wybrać? Postawić na krawaty bawełniane czy może krawaty z mikrofibry?

Dlaczego zwykły pasek materiału jest tak ważnym elementem garderoby?

Gdy wyobrażamy sobie idealnego mężczyznę, to zazwyczaj nosi garnitury, białe koszule i kupuje tylko najlepszej jakości krawaty. Tego typu akcesoria kojarzą się z człowiekiem sukcesu, który zawsze wie jak się zachować i robi wrażenie na kontrahentach czy pięknych kobietach. Aura sukcesu zazwyczaj przyciąga sukces. Zdecydowanie łatwiej nawiązywać kontakty, jeżeli nasza prezencja będzie odpowiednia. Elegancka odzież męska to zdecydowanie podstawa sukcesu społecznego. Tak naprawdę, nie jest ona istotna jedynie w wąskim kręgu elit. Krawaty jedwabne zakładają również przedstawiciele niższych grup społecznych, by zyskać uznanie w swoim środowisku. Dlatego zwykły, prosty kawałek materiału, jakim są krawaty męskie cały czas pozostaje w trendach.

Jak dobierać krawat?

Podstawowy problem każdego mężczyzny, a czasem i towarzyszącej mu kobiety to dobranie odpowiedniego krawatu do koszuli. Może się wydawać, że wystarczy kupić coś drogiego, bo przecież elegancka odzież męska zawsze do siebie pasuje i wygląda dobrze. Nic bardziej mylnego. Krawaty męskie mogą nastręczyć licznych problemów. Podstawowa zasady, którymi należy kierować się podczas doboru to kolor, długość i wzór. Krawaty bawełniane powinny być ciemniejsze od koloru koszuli. Warto zwracać na to uwagę, choć coraz częściej zdarzają się udane odstępstwa od tej zasady. Krawaty jedwabne nie powinny być w tej samej kolorystyce co koszula, a już na pewno nie w tym samym odcieniu. Zafundujemy sobie wtedy jednolita plamę, zamiast ekskluzywnego wyglądu. Wzorzyste krawaty z mikrofibry najlepiej zestawiać z jednolitym tłem. Wzory zarówno na koszuli jaki i krawacie męskim są prawie zawsze złym pomysłem. Niezwykle istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest odpowiednia długość. Przyjmujemy, że powinny się kończyć tuż nad paskiem spodni.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

W przypadku eleganckiej odzieży męskiej zawsze warto zwracać uwagę na jakość. Materiał odgrywa istotna rolę nie tylko w użytkowaniu, ale również w przechowywaniu. Zazwyczaj wykorzystujemy krawaty męskie wielokrotnie, nie są gadżetem jednorazowym. Zwracajmy uwagę, by były doskonale wykonane, równe i starannie odszyte. Wybierajmy takie, które mają w zestawie pudełko do przechowywania. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że posłużą nam co najmniej kilka lat.

Jaki krawat wybrać?

Producenci oferują nam krawaty wykonane z różnych materiałów. Nie da się ukryć, że najchętniej kupowane są krawaty bawełniane. Dostęp do ogromnej gamy kolorów i wzorów pozwala znaleźć nawet ten najbardziej nietypowy zwis męski. Równie dużą popularnością cieszą się krawaty jedwabne, chociaż one dedykowane są niezwykle wymagającym mężczyznom. Nie każdemu pasują i z nie każdą elegancką odzieżą męską można je zestawić. Coraz odważniej na rynku radzą sobie krawaty z mikrofibry. Nie są tak popularne, ale kto wie czy nie zawitają do świata mody w przyszłości. To prawda, że zwis męski dobieramy przede wszystkim do okazji i niekoniecznie to co sprawdza się na wiejskim weselu, będzie odpowiednie na wernisaż. Niemniej jednak, posiadanie kilku takich uniwersalnych kawałków materiału pozwoli nam ze spokojem przygotować się do nawet najbardziej ekskluzywnej uroczystości bez obaw o popełnienie towarzyskiego faux pas.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *