Album Pink Floyd godny XXI wieku

Jeśli chcecie posłuchać dobrego, klasycznego brzmienia, ale jednocześnie czegoś świeżego, to właśnie szykuje się taki album. I nie jest to składanka the-best-of tylko na nowo opracowany, niepublikowany materiał. Mowa tutaj o The Endless River grupy Pink Floyd. W dużym stopniu instrumentalna płyta będzie gratką dla koneserów, dostępną także na winylu. A jeśli mowa o Pink Floyd to można mieć także wysokie oczekiwania co do okładki. I rzeczywiście ta również jest wyjątkowa.

The Endless River Pink Floyd -CDfrontcoverZnane są już wszystkie szczegóły nowego wydawnictwa. Ukaże się 10 listopada 2014 roku za sprawą Warner Music Poland. „The Endless River” to 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty „The Division Bell”. W ich powstawanie zaangażowani byli David Gilmour, nieżyjący już Rick Wright i Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera (znany m.in. z Roxy Music), Martin „Youth” Glover (muzyk Killing Joke) oraz Andy Jackson.

„Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty »The Division Bell«. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne” – mówił David Gilmour. „To nasz hold dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu” – dodawał Nick Mason.

„The Endless River” to w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem „Louder Than Words”, do której tekst napisała żona Davida, Polly Samson.

Zdjęcie na okładkę wykonał zaledwie 18-letni Egipcjanin Ahmed Emad Eldin, a następnie zostało ono obrobione przez agencję Stylorouge. Wyboru zdjęcia na awers okładki dokonał Aubrey „Po” Powell, partner zmarłego w 2013 roku genialnego Storma Thorgersona, projektanta okładek, współpracującego również z Pink Floyd.

Tekst – wstęp Redakcja Exclusive Info, treść i okładka – materiały prasowe Warner Music Poland

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *